Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ogłoszenia niedzielne

Ogłoszenia Duszpasterskie

10 lutego 2019

 1. 1. Dziś 5. Niedziela Zwykła w ciągu roku.
 2. 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę – na parafialne cele inwestycyjne.
 3. 3. W przyszłą niedzielę – składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 4. 4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Nabożeństwo Czterdziesto-godzinne – które potrwa przez 3 kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post.

Adoracja będzie po Mszy św. o godz. 630 oraz o godz. 1500.  ( W Jastwi - po Mszy św. o 930 )

Za tydzień w sposób szczególny zapraszamy panie z naszej parafii.

 1. 5. W liturgii Kościoła:
 • Jutro – w poniedziałek 11 lutego – Światowy Dzień Chorego.

Odpust lurdzki w Porąbce Uszewskiej.

Suma odpustowa o godz. 1630, a po niej procesja różańcowa;

 • w środę – Nowenna do NMP;
 • w czwartek – św. Cyryla i Metodego, patronów Europy;
 • w czwartek wspominamy też św. Walentego, biskupa i męczennika.
 1. 6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. oraz przyjęcia Komunii Św.
 2. 7. Na stoliku z gazetami i pod wieżą leżą ulotki Caritasu o 1 % podatku dla organizacji pożytku publicznego, które wypełniamy przy rozliczaniu PIT’ów. Zachęcamy do przekazywania 1 procentu podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 3. 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszej parafii mamy prasę zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla starszych. Jest nowy numer czasopisma Miłujcie się. W zakrystii są do nabycia kolorowe albumy z okazji 25-lecia kolędników misyjnych w naszej diecezji, w cenie 25 zł.
 4. 9. Zbiórka aspirantów w sobotę o 900; ministrantów i lektorów w Dębnie – w sobotę o godz. 1000. DSM ma swoje spotkanie o 1600 w sobotę, a Grupa Apostolska - w piątek o godz. 1630. Scholka dziecięca ma  spotkanie – we wtorek o godz. 1630 na organistówce, a chór parafialny - w piątek:  kobiety o godz. 1900, a mężczyźni - w sobotę o 1900.

10. Intencje Mszy św… W tym tygodniu są sprawowane Msze św. z intencji pogrzebowych za następujących śp. zmarłych:

+ Julian Kubala, + Alina Zgraja, +  Czesław Imioło, + Wiktoria Kosiba, +  Witold Kura, + Tomasz Francuz, +  Teresa Nieć, +  Stanisław Hamowski, +  Edward Powroźnik.

Szczegóły w gablotach.

11. W ostatni piątek zmarł jeden z najwybitniejszych mężów stanu współczesnej Polski, powstaniec warszawski i premier pierwszego w pełni niekomunistycznego rządu polskiego – mecenas Jan Olszewski. Człowiek wielkiej uczciwości i bezkompromisowej miłości do Ojczyzny Polski. Wiedział że kolaboracja z wrogami Ojczyzny i kompromisy ze złem kończą się prędzej czy później katastrofą dla nas samych i naszych rodzin.

Warto być odważnym i warto być Polakiem.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Julian Kubala, lat 86, z Jastwi.

Dobry Jezu a nasz Panie…

Drukuj PDF

Copyright © Strona Parafii Św. Małgorzaty w Dębnie 2019

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.