Ogłoszenia niedzielne

Ogłoszenia

Duszpasterskie

III Niedziela Adwentu

16 grudnia 2018


 1. 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Jest to tzw. Niedziela Radości. Pali się trzecia świeca w naszym wieńcu adwentowym. Oznacza ona pasterzy, którzy jako pierwsi otrzymali nowinę o Bożym narodzeniu, wiadomość, która ich uczyniła szczęśliwymi.
 2. 2. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Pamiętajmy  o postanowieniach adwentowych.
 3. 3. Zachęcamy do udziału w Roratach. Został nam jeszcze tydzień Rorat – kościół jest mocniej ogrzewany, by nam było wygodniej wziąć w nich udział. Roraty w Dębnie rano o godz. 630 oraz dla dzieci na Mszy św. wieczornej o godz. 1800. W Jastwi roraty w środę i piątek o godz. 1700.
 4. 4. Pół godziny przed Roratami śpiewane są Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie. Roraty to przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia oraz do ostatecznego spotkania Pana Jezusa na końcu czasów.
 5. 5. Przed samymi Roratami dzieci gromadzą się pod wieżą, z tyłu kościoła, by następnie procesyjnie rozpocząć to nabożeństwo. Na Roraty można wziąć ze sobą lampiony.
 6. 6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na budujące się kościoły.
 7. 7. Caritas Parafialna rozprowadza dziś świece ogólnopolskiej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – ofiara 5 zł. Niech ta świeca będzie na naszym stole wigilijnym, a potem można ją wziąć na cmentarz, by wyrazić naszą więź z tymi, którzy jeszcze niedawno siedzieli z nami przy stole wigilijnym. Świece duże są po 20 zł.
 8. 8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. oraz przyjęcia Komunii Św.
 9. 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest dziś płyta z kolędami. Jest też nowy numer Miłujcie się. Większość gazet jest w cenie 5 zł. Na stoliku z gazetami są też śpiewniki kolędowe Wigilia w rodzinie wraz z modlitwami wigilijnymi w cenie 1 zł. Zaś Apostolstwo chorych i czasopisma misyjne są za dowolną ofiarę.
 10. 10. Zbiórka ministrantów i lektorów w Dębnie – w sobotę rano: o godz. 800 – ustalenie kolędy. DSM ma swoje spotkanie o 1600 w sobotę. Grupa Apostolska w piątek o 1630, scholka dziecięca – we wtorek o 1630 na organistówce, a chór w piątek o 1900 w kościele.
 11. 11. Zapraszam Zespół Synodalny, czyli Radę Parafialną, Caritas, liderów Grup Parafialnych, Szafarzy na spotkanie synodalne w środę po Mszy św. wieczornej – czyli na godz. 18.45.
 12. 12. Kandydatów do bierzmowania z klas 8. i III Gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy na comiesięczne spotkanie w czwartek na godz. 18.00.

13. Panowie organista i kościelny dziękują za życzliwe przyjecie i ofiary przy okazji roznoszenia opłatków w Dębnie i Woli Dębińskiej. Jeśliby kogoś nie było w domu, to w zakrystii może nabyć poświęcone w naszej parafii opłatki. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji są częścią wynagrodzenia służby kościelnej. W Jastwi ofiary składane w zakrystii przy okazji opłatków są częścią wynagrodzenia pani kościelnej. Z intencji kościelnego i organisty będzie w przyszłą niedzielę o godz. 630 rano – Msza św. w intencji parafian.

 1. 14. Można też jak co roku składać za pośrednictwem Caritas ofiary i dary na rzecz potrzebujących. W naszej parafii wzorem ubiegłych lat jest dziś całodzienna zbiórka darów żywnościowych oraz chemii domowej. Członkowie Parafialnej Caritas wraz z Fundacją “TIMSZEL” oraz ze Szkolnymi Kołami Caritas z Woli i Dębna dyżurują od godz. 600 do godz. 1700. Bóg zapłać za dary dla potrzebujących.

15. Rozpoczyna się czas zorganizowanych spowiedzi świątecznych w parafiach. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Okazja do spowiedzi będzie:

 • we wtorek – w Niedźwiedzy i w Łysej Górze od 14.00 do 17.00,
 • w środę – w Jaworsku od 14.00 do 17.00,
 • w czwartek – w Biadolinach od 10.30 do 12.00 i od 14.00 do 17.00 oraz w Gwoźdźcu od 14.00 do 17.00,
 • w piątek – w Sufczynie od 900 do 1200 i od 1400 do 1700 oraz w Łoniowej od 1400 do 1700,
 • w sobotę – spowiedź w Dębnie.

Rano:  od 900 do 1030 i od 1100 do 1200

oraz po południu:

od 1430 do 1600 i od 1630 do 1800.

W Jastwi:

spowiedź w sobotę od 1400 do 1600.

 • W przyszłą niedzielę – spowiedź w Porąbce Uszewskiej – od 1330 do 1600.
 1. 16. Proszę o zgłaszanie w zakrystii chorych, do których pojedziemy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 800 rano. Chorych można zgłaszać do piątku rano.
 2. 17. W tym tygodniu przypada:
 • dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, a także Nowenna do Dzieciątka Jezus,
 • we wtorek obchodzi swoje imieniny Ks. Bogusław, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i opieki Matki Najświętszej.
 1. 18. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do wczorajszej Wigilii dla osób samotnych: Członkom Caritas Parafialnej i Szkolnych Kół Caritas z Woli i Dębna, a także sponsorom: Wójtowi Gminy Dębno, właścicielowi restauracji Pod Jesionami, właścicielom sklepów: Centrum oraz Groszek z Woli Dębińskiej, a także anonimowemu ofiarodawcy. Cieszę się z tej inicjatywy, którą będziemy chcieli  powtarzać przed każdym Bożym Narodzeniem.
 2. 19. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i ofiary na środki czystości paniom i panom z Podporąbki.
 3. 20. Chciałbym Was poinformować, że skrzydło naszego obrazu ołtarzowego wróciło z w piątek z konserwacji z Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa. Drewno zostało oczyszczone z drewnojadów, malowidło zabezpieczone, oczyszczone z nawarstwień rekonstrukcyjnych i na nowo zrekonstruowane w miejscach ubytków. Całe przedsięwzięcie nie było łatwe i wymagało wielu ekspertyz, opracowań i mozolnej pracy. Prace były wykonywane pod nadzorem Małopolskiego Urzędu Ochrony Zabytków. Powstało opracowanie i solidny wielosetstronicowy opis konserwatorski, na podstawie którego będziemy mogli kontynuować konserwację ołtarza.

Zleciłem wykonanie kosztorysu dalszych prac. Musimy zdecydować co chcemy dalej robić, ponieważ pełne prace konserwatorskie są bardzo drogie. To są koszta znacznie wyższe niż te, o których dotychczas żeśmy mówili. Chodzi o to, że na początku XX wieku, kiedy dokonano gruntownego remontu całego kościoła i ufundowano m.in. ołtarze boczne, nie odtworzono złoceń obrazu. Oczywiście to jest sprawa przyszłości bliższej lub dalszej, a także możliwości pozyskania funduszy czy też sponsorów.

To co pilne – to chcemy w miarę szybko zabezpieczyć ołtarz przed degradacją przez drewnojady i rozwarstwienia malarskie.

Na ile potrafię, przy pomocy profesorów z Akademii Sztuk Pięknych, piszę projekty i zwracam się o dotacje z różnym skutkiem. Ostatnio napisaliśmy projekty z prośbą o dotacje do Ministerstwa Kultury i Urzędu Marszałkowskiego, a także Urzędu Ochrony Zbytków na dalsze prace przy ścianach.

Jeśli będą chętni posłuchać fachowych danych na ten temat, to zorganizujemy spotkanie z profesorami z Akademii Sztuk Pięknych, którzy przedstawią nam stan prac i możliwości konserwatorskich.

 1. 21. Intencje Mszy św. … W tym tygodniu są sprawowane Msze św. z intencji pogrzebowych za następujących śp. zmarłych:

+ Leszek Baran, + Mariusz Sowa, +  Kazimierz Wołek, + Jolanta Trybules, + Teresa Nieć, + Tomasz Francuz, + Alina Zgraja, + Salomea Fikas, + Barbara Koczwara, + Janina Sowa, + Janina Legutko, + Czesław Imioło, + Wiktoria Kosiba, + Antoni Klimek, + Daniel Kubala.

Szczegóły w gablotach.

 1. 22. Rada Rodziców Szkoły w Dębnie rozprowadza dziś stroiki na rzecz Szkoły.
 2. 23. Przedszkole w Woli Dębińskiej zaprasza do Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi na spektakl „Opowieść wigilijnadzisiaj o godzinie 17.00.
 3. 24. Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej zapraszają na spektakl Bożonarodzeniowy pt: ,,Dziewczynka z zapałkami’’, który odbędzie się w dniu 20. grudnia, tj. w czwartek o godzinie 16:00 w szkole na Woli.
 4. 25. W najbliższą niedzielę zapraszamy na żywą szopkę i jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się przy naszym Kościele w godzinach od 10.00 do 16.00

Drukuj PDF

Copyright © Strona Parafii Św. Małgorzaty w Dębnie 2018

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.