Ogłoszenia niedzielne

Ogłoszenia Duszpasterskie

14 października 2018


 

 1. 1. Dzisiaj Dzień Papieski. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło III Tysiąclecia.
 2. 2. Dzisiaj również Dzień Edukacji Narodowej. Składamy wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, dobrych owoców pracy i zadowolenia z rzetelnego kształcenia i formowania dzieci i młodzieży.
 3. 3. Dziś również o godz. 1300 wyrusza z katedry w Tarnowie Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Niech to będzie nasza pokojowa odpowiedź na „czarne marsze” kultury śmierci oraz tzw. „marsze równości” – organizowane przez obcą agenturę dla promocji zboczeń. Pan Bóg wyraźnie powiedział co o tym sądzi, gdy zesłał ogień na Sodomę i Gomorę.
 4. 4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na parafialne cele inwestycyjne.
 5. 5. W tym tygodniu przypada:
 • w poniedziałek – św. Teresy od Jezusa
 • we wtorek – św. Jadwigi Śląskiej, księżnej, troskliwej opiekunki swoich poddanych,
 • we środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
 • w czwartek – św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby  Zdrowia. Wieczorem różaniec w intencji pracowników Służby Zdrowia oraz wszystkich opiekujących się chorymi,
 • w piątek – bł. Jerzego Popiełuszko, kapłana i męczennika, bestialsko zamordowanego przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa za obronę praw człowieka i praw robotników,
 • w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, patrona profesorów i studentów.
 • Następna niedziela to niedziela misyjna. Składka na tacę  będzie na cele misyjne.
 1. 6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. oraz przyjęcia Komunii Św.
 2. 7. Trwa miesiąc październik - miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą się włączyć w tę piękną modlitwę. Nabożeństwo różańcowe - codziennie o 1730; w Jastwi - o godz. 1700.  Przypominajmy swoim dzieciom i wnukom o różańcu.

Zachęcamy też do odmawiania różańca w domu, w gronie rodzinnym.

 1. 8. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Większość jest w cenie 5 zł. Czytelnictwo katolickie jest wyrazem troski o rozwój naszej chrześcijańskiej kultury.  W dzisiejszym Gościu i Niedzieli przeczytamy wiele o przesłaniu Jana Pawła II.

Jest m.in. nowy numer bardzo dobrze redagowanej młodzieżowej gazety Miłujcie się.

 1. 9. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze oraz kalendarze misyjne.
 2. 10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami z klas 8 Sz. P. oraz III Gimnazjum będzie w czwartek 18 października na nabożeństwie różańcowym i Mszy św. wieczornej – o godz. 1730.
 3. 11. Zbiórka aspirantów w sobotę rano o godz. 930, zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę:  o godz. 1000. Zbiórka w Jastwi – w sobotę o 10.00.

DSM ma swoje spotkanie o 1600 w sobotę, Grupa Apostolska – w piątek o 16.30. Zachęcajmy swoich synów i córki, do tej formy spotkania z Panem Jezusem i z rówieśnikami.

 1. 12. W najbliższy piątek o godz. 19:00 na organistówce odbędzie się próba Chóru Parafialnego. Chór jest prowadzony przez naszego organistę Pawła. Serdecznie zapraszamy. Również tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali.
 2. 13. Dziękuję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za prace przy pielęgnacji skarpy przy kościele.
 3. 14. Dzisiaj o godz. 12:30 – dodatkowa Msza św. – w intencji seniorów z Dębna.
 4. 15. Zapraszamy też dziś wieczorem na montaż słowno muzyczny pod tytułem Niech zstąpi Duch Twój. Wydarzenie odbędzie się na placu kościelnym w Dębnie o godzinie 18:44. Jest to godzina ogłoszenia wyboru Karola Wojtyły. Serdecznie zapraszamy w uczczeniu Świętego Jana Pawła II.
 5. 16. Msze św. gregoriańskie poza parafią za + Wiktorię Kosiba rozpoczynają się jutro.
 6. 17. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o wygląd cmentarza. Bądźmy przy tym życzliwi dla swoich sąsiadów. Szanujmy zmarłych i szanujmy siebie nawzajem. Niech cmentarz będzie wizytówką Dębna, Woli i Jastwi. W najbliższą sobotę – zrobimy sprzątanie cmentarza. Chodzi przede wszystkim o wygrabienie liści. Proszę o to kandydatów do bierzmowania z Gimnazjum oraz z klas 7 i 8 Sz.P. oraz chętnych. Proszę o wzięcie ze sobą narzędzi. Przydałby się też ciągnik z przyczepą, gdyby ktoś mógł poświecić czas.
 7. 18. Uprasza się też, by nie kłaść starych wieńców na grobach żołnierskich, bo nie wygląda to ładnie. Dziękuję Szkole Podstawowej, uczniom i nauczycielom, którzy opiekują się tymi grobami – za ich posprzątanie.
 8. 19. Chwalebną rzeczą jest pamiętać o zmarłych, dbać o ich pamięć i modlić się by dostali się do nieba. Módlmy się za zmarłych, by i o nas pamiętano. Kartki wspominkowe są przy wyjściu z kościoła.
 9. 20. Na stronie parafialnej w zakładce V Synod Diecezji Tarnowskiej są zagadnienia na październikowe spotkanie Zespołu Synodalnego: „Dziedzictwo rodziny diecezjalnej”. Zapraszam członków  Parafialnego Zespołu Synodalnego czyli Radę Parafialną, Caritas, liderów grup parafialnych i szafarzy o przybycie na spotkanie na plebanii w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 10. 21. Przy parafii w Dębnie organizowany jest wyjazd na 41. Europejskie Spotkanie Młodzieży. Zapisy i szczegółowe informacje u Ks. wikariusza Grzegorza Sroki, tel. 504789115.
 11. 22. Informuję, że planowany listopadowy wyjazd do Rzymu nie dojdzie do skutku z powodu niewystarczającego  zainteresowania. Planujemy w przyszłości powrócić do tej idei, a także m.in. zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej,  czy też do polskich sanktuariów. Oczywiście, gdy będą chętni.
 12. 23. Za tydzień 21 października – w naszej Ojczyźnie wybory samorządowe – gminne, powiatowe i wojewódzkie. Zachęcam do wzięcia w nich udziału. Wybierajmy mądrze i odpowiedzialnie – mając na uwadze dobro wspólne naszej małej i większej Ojczyzny.
 13. 24. Intencje Mszy św. … W tym tygodniu są sprawowane Msze św. z intencji pogrzebowych za następujących śp. zmarłych:

+ Emilia Gala, + Kazimierz Wołek, + Tomasz Francuz, + Czesław Imioło + Jolanta Trybulec, + Antoni Klimek, + Alina Zgraja, + Janina Legutko, + Janina Sowa.

Szczegóły w gablotach.

Drukuj PDF

Copyright © Strona Parafii Św. Małgorzaty w Dębnie 2018

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.