Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ogłoszenia niedzielne

Ogłoszenia Parafialne 19 maja 2019


V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Kończy się biały tydzień Dzieci I-Komunijnych, którym życzymy, by Pan Jezus był zawsze obecny w ich sercach i błogosławił na każdy dzień.

2. Dzisiaj też kończymy tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Módlmy się o święte i wystarczające dla Kościoła powołania z naszej diecezji. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę – na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. W środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie synodalne na plebanii. Zapraszam Radę Parafialną, Caritas i wszystkich zainteresowanych. Temat spotkania majowego to: „Parafia rodziną rodzin”.

4. Za tydzień odpust parafialny w Łoniowej.

5. W liturgii Kościoła:

  • Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele parafialnym o godz. 1730 w dni powszednie oraz w niedzielę w miejsce nieszporów o godz. 1530. Zapraszamy też do kaplicy w Jastwi i w tradycyjnych miejscach majówkowych.
  • W środę – św. Rity, a także jak zwykle - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, patronki parafii Łoniowa, a także w Kościele powszechnym jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  • W przyszłą niedzielę – Niedziela Synodalna.

6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej.

7. Zbiórka młodszych ministrantów - w najbliższą sobotę o godz. 9.00,

zbiórka starszych ministrantów i lektorów – o godz. 10.00.

DSM ma swoje spotkanie o 16.00 w sobotę.

Grupa Apostolska – w piątek o 16.30,

scholka – we wtorek o 16.30,

a chór – w piątek i sobotę o 19.00.

8. Odpust w Jastwi będzie 30 czerwca - w niedzielę po Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś Odpust Parafialny św. Małgorzaty będzie w drugą niedzielę lipca, tj. 14 lipca.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej dla dorosłych, młodzieży i dzieci oraz dla chorych. Zachęcamy też do słuchania diecezjalnego radia RDN Małopolska i oglądania katolickiej telewizji Trwam.

  1. 10. Intencje mszalne… Z  intencji pogrzebowych są w tym tygodniu sprawowane Msze św. za następujących śp. zmarłych:

+ Helena Kubala, + Józefa Nosal, +  Władysława Bober, +  Józefa Flądro, +  Marian Stężowski, + Antoni Kural, +  Marcin Jakubas-Wardzała, + Zofia Szot, +  Antoni Klimek, +  Stanisław Powroźnik.

  1. 11. SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Drodzy Siostry i Bracia,

W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu.

Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.

Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.

Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”

Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.

Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Biskupi Polscy

 

Drukuj PDF

Copyright © Strona Parafii Św. Małgorzaty w Dębnie 2019

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.