Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne     15 sierpnia 2017

Wniebowzięcie Maryi

  1. 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP, jest to najważniejsze święto maryjne. Porządek Mszy św. – niedzielny. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej Mszy św.
  2. 2. Dzisiaj też odpust parafialny w Niedźwiedzy. Ks. Dziekan głosi tam dziś kazania odpustowe.
  3. 3. Gratulujemy Jastwi zdobycia I miejsca w gminnym konkursie wieńców dożynkowych na dożynkach w Dołach.
  4. 4. W czwartek 17. sierpnia wyrusza 35. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Rozpocznie ją Msza św. na Placu Katedralnym w Tarnowie o godz. 630.
  5. 5. Nadawanie bagaży na Pieszą Pielgrzymkę będzie w środę - tj. jutro – od godz. 1700 do 1720. Wtedy będzie jeszcze można zapisać się na pielgrzymkę.
  6. 6. Aby zostać duchowym pielgrzymem należy zapisać się na listę w zakrystii i odmówić codziennie przynajmniej dziesiątek różańca św. w duchowej łączności z pielgrzymami.
  7. 7. W zakrystii są też zapisy na wyjazd do Częstochowy na wejście Pielgrzymki Tarnowskiej 25. sierpnia. Wyjazd planowany jest rano o godz. 700.
  8. 8. Ks. Dziekan będzie w tym tygodniu w kancelarii w czwartek od godz. 2000 oraz w piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej.
  9. 9. Caritas prowadzi akcję tornister pełen uśmiechów. W najbliższą niedzielę wystawimy kilka tornistrów, które będzie można wziąć i zapełnić różnymi przyborami szkolnymi, a następnie przynieść je do zakrystii lub kancelarii. Można też samemu zakupić taki tornister i zrobić wyprawkę szkolną. Caritas rozda je potrzebującym dzieciom i młodzieży.

Ogłoszenia Parafialne 13 sierpnia 2017

1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła w ciągu roku. Odpust św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jaworsku. Dzisiaj też wspomnienie Matki Bożej Kalwaryjskiej.

2. Również dzisiaj – w Dołach – Dożynki Gminne. Msza św. w Grocie Matki Bożej o godz. 1400 w Porąbce.

3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W przyszłą niedzielę składka na parafialne cele inwestycyjne.

4. W tym tygodniu:

· w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika,

· we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. wg porządku niedzielnego,

· w środę – św. Stefana Węgierskiego. Nowenna jak zwykle o godz. 1800,

· w czwartek – św. Jacka, kapłana.

5. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej.

6. 17. sierpnia (jak co roku) wyruszy z Tarnowa 35. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Wspierajmy modlitwą tych, którzy zdecydowali się wziąć na siebie trud rekolekcji w drodze. Możemy im też powierzyć prośby, które poniosą w naszym imieniu do Częstochowy.

7. Nadawanie bagaży na Pieszą Pielgrzymkę będzie w środę 16 sierpnia od godz. 1700 do 1720. Wtedy będzie jeszcze można zapisać się na pielgrzymkę. Aktualnie zapisanych jest 35 osób z naszej parafii.

8. Gdy nie możemy bezpośrednio brać udziału w pielgrzymce, to możemy uczestniczyć duchowo. Aby zostać duchowym pielgrzymem należy zapisać się na listę w zakrystii i odmówić codziennie przynajmniej dziesiątek różańca św. w duchowej łączności z pielgrzymami. Listę przekażemy ks. Grzegorzowi – przewodnikowi Grupy 5 – św. Florian.

9. W zakrystii są też zapisy na wyjazd do Częstochowy na wejście Pielgrzymki Tarnowskiej 25. sierpnia. Wyjazd planowany jest rano o godz. 700.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dla dzieci, młodzieży, dla starszych, dla rodzin oraz dla chorych. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Arki, Źródła, Promyczka dobra, Oli i Jasia, Drogi, Cuda i łaski, oraz czasopism misyjnych.

11. Trwają wakacje. Pamiętajmy o Panu Bogu i jego przykazaniach. Nie zapominajmy o codziennym pacierzu, o Mszy św., a także o zwykłej uczciwości i wzajemnej życzliwości.

12. W zakrystii lub kancelarii można składać przyrzeczenia abstynenckie.

13. Ostatnio nabyliśmy 15 nowych ławek na pole na zewnątrz kościoła.

14. W ubiegłym tygodniu była też pani profesor z Akademii Sztuk Pięknych z ekipą konserwatorską w celu bezpośredniego przygotowania do rozpoczęcia prac przy odnowie naszych fresków. Prace rozpoczną się we wrześniu.

15. Ks. Dziekan będzie w tym tygodniu w kancelarii w czwartek, piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej.

16. Dziękuję ks. Grzegorzowi za kilkudniowy wyjazd w minionym tygodniu z młodzieżą nad Solinę.

17. Intencje Mszy św. … Z intencji pogrzebowych są w tym tygodniu sprawowane Msze św. za następujących śp. zmarłych:

+ Helena Witek, + Józefa Batko, + Stanisław Węglowski, + Maria Racibor, + Michał Jurek, + Jan Chodacki, + Władysław Lubowiecki.

Drukuj PDF

Copyright © Strona Parafii Św. Małgorzaty w Dębnie 2017

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.