Ogłoszenia Parafialne 22 lipca 2018

XVI Niedziela Zwykła w ciągu roku

Tydzień św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących

1. Dzisiaj rozpoczyna się 19-y Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z Akcją misyjną. Modlimy się za kierowców i o bezpieczeństwo na drogach.

2. Jeśli ktoś ma życzenie, można dzisiaj złożyć po Mszy św. do puszek ofiarę na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.

3. Poświęcenie pojazdów będzie we środę 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, po Mszy św. wieczornej w intencji kierowców i podróżujących.

4. W tym tygodniu:

· Dzisiaj – wspomnienie św. Marii Magdaleny.

· w poniedziałek – wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

· we wtorek – św. Kingi, dziewicy, troskliwej księżnej krakowskiej, opiekunki ubogich i założycielki klasztoru starosądeckiego, patronki naszej diecezji;

· w środę – św. Jakuba Apostoła, patrona miasta Brzeska, odpust w Brzesku; jest to też dzień wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

· w czwartek - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, dziadków Pana Jezusa. Nie zapominajmy o wdzięczności naszym babciom i dziadkom.

· w sobotę – wspomnienie św. Charbela, kapłana obrządku maronickiego.

5. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dla dzieci, młodzieży, dla starszych, dla rodzin oraz dla chorych. Są nowe numery czasopism misyjnych dla dzieci i starszych. Czasopisma misyjne są za dowolną ofiarę.

7. Trwają wakacje. Pamiętajmy o Panu Bogu i jego przykazaniach, a Matkę Najświętszą prośmy o opiekę nad dziećmi i młodzieżą oraz nami wszystkimi. Nie zapominajmy o codziennym pacierzu, o Mszy św., a także o zwykłej uczciwości i wzajemnej życzliwości.

8. Trwają zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.

9. Dzisiaj o 13:00 - Msza św. polowa – poświęcenie pomnika upamiętniającego zamordowanego przez Niemców w 1943 r. żołnierza AK - Antoniego Derlagę, pseudonim Junak, na Dębczaku, przy drodze głównej, od strony Porąbki Uszewskiej.

10. Wójt Gminy Dębno i Sołtys Dębna zapraszają dziś mieszkańców na drugi Festyn Rodzinny na Sportowo, który rozpoczął się wczoraj o godz. 20:00 – zabawą taneczną przy Remizie w Dębnie. Natomiast dzisiaj odbędą się liczne konkursy z nagrodami na Orliku w Dębnie od godz. 16:00. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej Gminy Dębno.

Na zakończenie o godz. 20:00 przy naszym kościele będzie Koncert Uwielbienia – z okazji 2 rocznicy Światowych Dni Młodzieży –w wykonaniu miejscowych artystów.

11. Sołtys Woli Dębińskiej informuje że Zebranie Wiejskie będzie 24 lipca, tj. w najbliższy wtorek o godz. 18:00 w budynku Urzędu Gminy.

12. Sołtys Dębna przypomina, że dnia 26.07.2018, tj. w czwartek o godz. 19:00 odbędzie się Zebranie Wiejskie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie.

13. Intencje Mszy św. … Z intencji pogrzebowych są w tym tygodniu sprawowane Msze św. za następujących śp. zmarłych:

+ Janina Legutko, + Barbara Koczwara.

14. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszły: śp. Janina Legutko, lat 91 z Dębna oraz śp. Barbara Koczwara , lat 87 z Dębna. Dobry Jezu a nasz Panie…