Ogłoszenia Parafialne 15 kwietnia 2018

III Niedziela Wielkanocna

Niedziela Biblijna

1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkanocna – Jest to Niedziela Biblijna. Niech słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego oświeca nas w zbliżaniu się do Prawdy o Bogu, o świecie i o nas samych.

2. W liturgii Kościoła:

· dzisiaj – rozpoczynamy X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zarazem jest to ogólnopolski dzień czytania Pisma św. Umiejmy sięgnąć po Pismo św. i przeczytać przynajmniej dziś i w tym tygodniu fragment z Biblii.

· w przyszłą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczęcie tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. We wtorek na godz. 18.30 po Mszy św. wieczornej zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz chętnych na spotkanie z kulturoznawcą z Poznania ks. Sławomirem Kostrzewą na temat: „Jak chronić dzieci i młodzież przed zagrożeniami ze współczesnej tzw. kultury masowej,” płynącymi m.in. z telewizji i Internetu.

4. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. oraz przyjęcia Komunii Św.

5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Jest m.in. nowy numer Miłujcie się w cenie 4 zł., czasopismo Cuda i łaski za 3,5 zł., Ola i Jaś bez płyty CD za 3 zł. Niedziela, Gość Niedzielny i większość gazet jest w cenie 5 zł.

6. Bóg zapłać paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za posadzenie róż.

7. Do sprzątania kościoła w sobotę – prosimy na godz. 9.00 – rodziny z kolejnych domów przy Urzędzie Gminy: od p. Bodzioch/Marzec do p. Augustynków.

8. W najbliższą sobotę 21 kwietnia w Tarnowie o godz. 1000 odbędzie się Uroczyste Rozpoczęcie V Synodu naszej Diecezji od przemarszu z parafii fatimskiej do Katedry. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Proszę członków Rady Duszpasterskiej i Caritas, którzy zamierzają się wybrać do Tarnowa o odbieranie w zakrystii zaproszeń na tę uroczystość. Jeśli nie możemy wziąć osobiście udziału, to chciejmy słuchać relacji z tego wydarzenia w diecezjalnym radiu RDN Małopolska, na falach 103,6 FM.

9. Intencje mszalne… Z intencji pogrzebowych są w tym tygodniu sprawowane Msze św. za śp. zmarłych:

+ Jan Bogusz, + Teresa Batko, + Zofia Fikas, + Piotr Węgrzyn, + Kazimierz Koczwara, + Marcin Wardzała-Jakubas, + Stefania Gębka, + Barbara Bachara, + Emilia Gala, + Krzysztof Świder, + Aniela Gurgul, + Jan Polak, + Stanisław Hamowski, + Józefa Jakubas.

10. W minionym tygodniu 13 kwietnia obchodziliśmy 78 rocznicę ludobójstwa na Polakach w Katyniu i innych miejscach kaźni dokonanych rzez bezbożnych komunistów rosyjskich. Obchodziliśmy też 8-rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, w której zginęli polscy patrioci, którzy chcieli przypomnieć światu o haniebnym czynie Rosjan sowieckich, którzy pragnęli wymazać Polaków z historii. Bądźmy świadomi dziejów swojego narodu, pielęgnujmy pamięć naszych przodków i polecajmy Bogu w modlitwie ofiary tych tragedii. Dobry Jezu…