Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 29 lipca 2018

XVII Niedziela Zwykła w ciągu roku

1. Dzisiaj kolejna niedziela synodalna. Modlimy się za rodziny w naszej diecezji i na emigracji.

2. W tym tygodniu:

· we wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu jezuitów;

· w środę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela zakonu redemptorystów. Redemptoryści prowadzą w naszej diecezji sanktuarium maryjne w Tuchowie, a w skali ogólnopolskiej m.in. jedyną katolicką telewizję Trwam.

w środę na 18:00 – zapraszamy na Nowennę

do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

· w czwartek – I Czwartek miesiąca, modlimy się o powołania do służby Bożej;

· w piątek – I Piątek miesiąca,

do chorych wyruszmy rano od godz. 900;

Adoracja Najświętszego Sakramentu w I Piątek będzie od Mszy św. wieczornej do 2100. O godz. 21 będzie okazja do przyjęcia Komunii św. dla tych, którzy nie mogli być na Mszy św. w ciągu dnia i zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim.

· w sobotę – I Sobota sierpnia. Różańcowa Procesja Wynagradzająca o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy nie tylko Rycerstwo Niepokalanej i Róże Różańcowe, ale też wszystkich, którzy mogą wziąć udział w tym I-Sobotnim nabożeństwie.

Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca – bezpośrednio po procesji.

W sobotę – również wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana;

· w przyszłą niedzielę - I niedziela miesiąca sierpnia - o godz. 1500 będzie Godzina Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

3. Spowiedź przed I Piątkiem będzie w czwartek w Jastwi od godz. 1630, w Dębnie spowiedź - w czwartek i piątek od godz. 1700.

4. Msza św. w I Piątek w Jastwi o godz. 800 rano.

5. Trwają wakacje. Pamiętajmy o Panu Bogu i jego przykazaniach. Nie zapominajmy o codziennym pacierzu, o Mszy św., a także o zwykłej uczciwości i wzajemnej życzliwości.

6. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Biskupi polscy zachęcają do podjęcia dobrowolnej abstynencji w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa w naszym narodzie. Trzeźwość jest odpowiedzialnością rodziny, Kościoła, państwa i samorządu.

7. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Lista w zakrystii.

8. Informujemy, że spotkanie przedpielgrzymkowe będzie w naszej parafii w sobotę 4-go sierpnia o godz. 1900 – po Mszy św. wieczornej. Wówczas też będzie się można zapisać na pielgrzymkę.

9. Za dwa tygodnie 12 sierpnia o godz. 14:00 Mszą św. w kaplicy w Jastwi – rozpoczęcie Dożynek Gminnych.

Zakończyliśmy główny etap malowania w Jastwi. Czeka nas jeszcze odbiór prac przez Komisję Sztuki. Powoli trwają prace przy schodach. A także czeka nas dopracowanie szczegółów wystroju wnętrza kościoła i jak Bóg da kolejne prace: odwodnienie, wymiana okien, witraże, może ocieplenie zewnętrzne…

10. W Dębnie we wrześniu rozpoczynamy dalszy ciąg prac przy freskach. Kosztorys całości renowacji pozostałych fresków to 450 tys. zł. Na ten rok mamy przyznane z Urzędu Marszałkowskiego 20 tys. zł. dotacji.

11. Pani Barbara, która przywiozła śmieci na cmentarz – proszona jest o pilne zgłoszenie się do grabarza.

12. Gabinet Uśmiechu z Woli Dębińskiej zaprasza na kompleksowe badanie wzroku, profilaktykę zaćmy i jaskry w następną sobotę 11 sierpnia od godz. 8:30. Nr Tel.: 603 815 504. Szczegóły w gablocie.

13. Intencje Mszy św. … Z intencji pogrzebowych są w tym tygodniu sprawowane Msze św. za następujących śp. zmarłych:

+ Barbara Koczwara, + Janina Sowa, + Maria Szczurek, + Stanisław Dadał, + Daniel Kubala, + Józefa Jakubas, + Józefa Flądro, + Antoni Klimek, + Emilia Gala, + Krzysztof Świder, + Jan Polak, + Andrzej Polak, + Janina Legutko, + Stanisław Powroźnik, + Marcin Jakubas-Wardzała.

14. Od 1 sierpnia na misjach rozpoczynają się Msze św. gregoriańskie za śp. Daniela Kubalę – z Mszy św. pogrzebowych. Lista w gablotach.

Drukuj PDF

Copyright © Strona Parafii Św. Małgorzaty w Dębnie 2019

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.